Wykładziny

Zamiast paneli bądź płytek, możemy zdecydować się także na wykładzinę. Jest to rozwiązanie szczególnie często stosowane w sypialni oraz pokojach dziecięcych. Miękka wykładzina sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Jednak z powodzeniem można zastosować ją również w biurze, w restauracji bądź w sali konferencyjnej. Wpasuje się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny.

Ochrona przed zimnem i hałasem

Sprężyste, miękkie wykładziny świetnie chronią przed zimnem. Dzięki temu idealnie nadają się do pokoi, pełniących funkcję bawialni dla dzieci. Oprócz tego amortyzują upadki, co wpływa na bezpieczeństwo małoletnich. Co więcej, wykładziny dobrze tłumią dźwięki, a to natomiast sprawia, że sprawdzą się w pomieszczeniach, w których panuje większy ruch.

Wykładzina w biurze oraz lokalu

Wykładziny sprawdzają się w szczególności w salach konferencyjnych. Wszelkie szuranie krzesłami czy stukot obcasów, zdecydowanie nie pomaga w zachowaniu skupienia przez kilka(naście) godzin. Nasz salon we Wrocławiu oferuje wykładziny, które podkreślą elegancką aranżację wnętrza oraz pozytywnie wpłyną na profesjonalny odbiór firmy. Wykładziny doskonale można wkomponować również w aranżację kawiarni, restauracji czy hotelu. Należy pamiętać, aby wykładzina była łatwa do czyszczenia, odporna na ścieranie, nienasiąkająca oraz wykazywała właściwości antypoślizgowe. Zastosowanie wykładziny w takim miejscu, zniweluje hałas i sprawi, że goście poczują się jak w domu.

Rodzaje wykładzin

Generalnie wykładziny można podzielić na dywanowe oraz elastyczne. Wybierając wykładzinę dywanową, należy zwracać uwagę nie tylko na sam wierzch, ale również podkład. Jednym z nich jest juta, która jest twarda lecz brak jej odporności na wilgoć – w odróżnieniu od juty syntetycznej. Natomiast pianka lateksowa świetnie izoluje, a wykładzinę posiadającą spód z filcu, można położyć praktycznie na każdym podłożu. Wierzch wykładziny, czyli runo, może być naturalne, jak na przykład włókna kokosowe czy wełna bądź sztuczne, gdzie w jego skład wchodzić będzie polipropylen lub poliamid. Oprócz tego wyróżnia się podział na runo pętelkowe oraz strzyżone. Runo pętelkowe jest bardziej wytrzymałe i twardsze.

Wykładziny elastyczne mają tę zaletę, że łatwo jest z nich usunąć różnego rodzaju zabrudzenia. Co więcej, mogą doskonale imitować naturalne materiały, jak na przykład drewno bądź cechować się oryginalnymi wzorami i kolorami. Wśród wykładzin elastycznych można wyróżnić wykładziny gumowe, wykładziny korkowe, kauczukowe czy wykładziny z PCV.

Jaka wykładzina do jakiego pomieszczenia?

Wykładzina do kuchni powinna być łatwa w czyszczeniu oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. W tej sytuacji lepiej sprawdzi się wykładzina elastyczna wykonana z PCV. W sypialni warto jest pokusić się o miękką wykładzinę z wyższym włosiem. Możemy zastosować produkt wykonany na przykład z wełny. W pokoju dziecięcym sprawdzi się wykładzina, która jest wytrzymała i którą łatwo jest wyczyścić. Na schody dobrze jest natomiast położyć wykładzinę z powłoką antyzabrudzeniową, wykonaną z poliamidu. Dzięki temu nie będzie się ona również odkształcać.

Szukasz wykładziny, która idealnie sprawdzi się w konkretnym wnętrzu? Zapraszamy do naszego salonu we Wrocławiu, gdzie oferujemy produkty najwyższej jakości.