Listwy przypodłogowe

idealnie maskują szczelinę dylatacyjną, dzięki czemu pomieszczenie wygląda bardziej estetycznie. Ich zadaniem jest również ochrona ścian przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami.

Listwy do podłóg

Wbrew pozorom listwy do podłóg stanowią bardzo istotny element wyposażenia. To dzięki nim jesteśmy w stanie ukryć kable, ale też zakryć nieestetyczne przerwy. Ponadto, mają olbrzymi wpływ na odbiór całego wnętrza – mogą wtapiać się w otoczenie lub też stanowić kontrastowy element, który przyciągnie wzrok każdego gościa bądź klienta.

Maskowanie szczeliny dylatacyjnej

Przerwa między podłogą, a ścianą jest ważna z tego względu, że podłoga kurczy się oraz powiększa w wyniku zmian w poziomie wilgotności powietrza. W przypadku braku pozostawienia tego rodzaju odstępu, mogą pojawić się wybrzuszenia. Taka szczelina maskowana jest poprzez zastosowanie listwy do podłóg. Jednocześnie zabieg ten zapobiega gromadzeniu się w wolnej przestrzeni zanieczyszczeń oraz kurzu.

Ochrona ściany

Listwy przypodłogowe pełnią ważną rolę w zakresie ochrony ściany. Dzięki ich zastosowaniu, znacznie ogranicza się ryzyko powstania uszkodzeń, a także naniesienia wody na powierzchnię ściany podczas wykonywania takich czynności domowych, jak odkurzanie czy mycie podłogi. 

Oświetlenie pomieszczenia

Liczni producenci oferują listwy do podłóg, które są już dostosowane do listwy LED. Istnieje także możliwość zrobienia otworów dopasowanych do pojedynczych diod. Listwy podłogowe, które dodatkowo pełną funkcję oświetlania wnętrza, prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo, a przy tym w nocy zapewniają bezpieczeństwo domownikom poruszającym się po korytarzu, a w pokojach pozwalają stworzyć wyjątkową atmosferę.

Ukrycie kabli

Dzięki możliwości poprowadzenia kabli za listwą, podłoga będzie prezentować się estetycznie, dzięki czemu nie wpłynie negatywnie na aranżację wnętrza. Co więcej, takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo czworonożnym przyjaciołom, a więc eliminuje ryzyko pogryzienia kabli. 

Oryginalny element aranżacji i większa estetyka

Zalety zastosowania listwy do podłóg wiążą się także z odbiorem wizualnym. Element ten stanowi swojego rodzaju „wykończenie” wnętrza, co wpływa na estetykę pomieszczenia. Co więcej, za pomocą listwy posiadającej oryginalny kształt i kolor, mamy możliwość stworzenia nietuzinkowej, wpadającej w oko aranżacji. Listwy przypodłogowe mogą mieć kolor ścian bądź zupełnie z nią kontrastować. To wyłącznie od nas zależy, czy zdecydujemy się na klasyczne rozwiązanie czy postanowimy zaszaleć.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

naszym salonie we Wrocławiu posiadamy produkty wysokiej jakości, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów. Nasz zespół z chęcią udzieli szczegółowych informacji i doradzi w kwestii wyboru. Wśród listw przypodłogowych możemy wyróżnić listwy drewniane, z tworzywa sztucznego czy MDF. Listwy drewniane prezentują się bardzo stylowo i można je w łatwy sposób odnawiać. Listwy z tworzywa sztucznego pozwalają łatwo umieścić w nich kable, a do tego występują w wielu różnych wzorach i kolorach. Natomiast listwy MDF wyglądają efektowanie i mogą być malowane. 

Poszukujesz listw do podłóg? Zapraszamy do naszego salonu we Wrocławiu, gdzie oferujemy produkty najwyższej jakości.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów tylko od sprawdzonych i rzetelnych producentów.

PEDROSS

Najmodniejsze profile listw. Listwy podłogowe produkowane z wysokogatunkowego drewna litego w modnych wybarwieniach. W naszek kolekcji umieściliśmy również białe listwy przypodłogowe na rdzeniu MDF oraz drewniane listwy Abachi w wysokich modnych profilach.

DECOPLAST

Listwy przypodłogowe Decoplast. Oferujemy Państwu najlepsze drzwi bez przylgowe oraz drzwi fornirowane. Wykonujemy także drzwi lakierowane na wymiar. Firma Decoplast to jeden z największych producentów drzwi wewnętrznych i listew przypodłogowych.

CREATIVA

Klasyczne i nowoczesne wnętrza Niecodzienne wnętrza – wnętrza z charakterem. Przedstawiamy całą gamę produktów dzięki którym można zaprojektować praktycznie każde wnętrze – klasyczne lub nowoczesne.

ORAC DECOR

Najmodniejsze profile listw. Listwy podłogowe produkowane z wysokogatunkowego drewna litego w modnych wybarwieniach